Zvieratko musí byť šťastné



Mali ste aj vy ako dieťa nejaký sen, ktorého ste sa proste nešli zbaviť? Mysleli ste na to, že práve toto je to, čo k životu naozaj potrebujete a nechceli ste sa toho vzdať, nech sa dialo čokoľvek? Aj ja som taký sen mala. Nesnívala som o ničom inom len o tom, že jedného dňa budem mať domáce zvieratko. Dokonca som bola taká nenáročná, že mi nezáležalo na tom, čo to bude. V tej dobe by som sa potešila aj tomu, keby som mala doma http://www.adoptujzvieratko.sk/ rybičku. Hlavné bolo, aby som proste mala doma nejaké zvieratko, ktoré mi bude robiť radosť.

čivava

Ale ako každý rodič, tí moji o tom tiež nechceli ani počuť. Stále hovorili o tom, že som ešte príliš malá, že nie som pripravená na to, aby som sa starala o zvieratko a že jednoducho mám ešte kopu času na to, aby som trochu vyrástla, a potom môžem mať doma, čo len chcem. Asi ani nemusím hovoriť o tom, že to zostalo len pri prázdnych sľuboch. Asi väčšina z nás to zažila. Preto som sa rozhodla, že si tento sen splním až v dospelosti. Ale bolo mi jasné, že to musí byť havkáč, že bez chlpáča sa proste nezaobídem.

pes

Vedela som, že sa musím na havkáča poriadne pripraviť, a preto som začala všetko zháňať dopredu. Nakúpila som peliešok, nakúpila som rône granule, kostičky, hračky a dokonca som kúpila aj svetre pre psov, pretože som vedela, že ten môj bude menší a nechcela som, aby mu bolo chladno. A čo si budeme klamať, chcela som aj to, aby vyzeral skutočne štýlovo. Išla som do útulku a povedala som si, že si vyberiem prvého, kto na mňa hodí smutný pohľad. No bolo ich naozaj veľa a všetci sa na mňa pozerali skutočne veľmi smutne. Bola som zmätená, vážne som nemala ani len poňatia, čo budem robiť. Ale nakoniec som našla takého, čo sa mi zapáčil okamžite. Takto som si splnila sen. A okrem toho som aj pomohla havkáčovi, ktorému domov naozaj veľmi chýbal. Robiť dobré skutky je tiež veľmi fajn pocit.