Urobte radosť vášmu kamošoviVždy som túžila po domácom miláčikovi, asi ako každé jedno dieťa. Naši mi ho ale samozrejme nechceli dovoliť. Nechali sa ukecať jedine na rybičky, ale to mi veľmi nevyhovovalo, pretože sa s nimi nedalo nič robiť. Keďže som im často zabúdala dosypať jesť, naši usúdili, že na žiadne zvieratko nie som pripravená a keď som bola už staršia, povedali, že čoskoro odídem z domu a oni sa mi o domáce zvieratko starať určite nebudú. To sú reči, ktoré asi počúva každé jedno dieťa. Keď som bola staršia, už nič mi nebránilo v tom, aby som si svoj sen splnila.

psík

Najlepší priateľ človeka
Keď som sa rozhodla, že si zvieratko zaobstarám, nemusela som ani rozmýšľať, čo by to tak mohlo byť. Všetci predsa vieme, kto je najlepší priateľ človeka a keďže som chcela urobiť radosť niekomu menej šťastnému, zobrala som si toho svojho z útulku. Musím povedať, že som vedela, že to bude niekto menší, kto sa v byte nebude veľmi trápiť.

Keď havkáč nemá rád zimu
Našu prvú spoločnú zimu sme ale neznášali veľmi dobre. Môjmu chlpáčikovi bolo chladno pri každej prechádzke, neustále sa triasol a keďže sa rád vyvaľoval v snehu, nebolo to s ním úplne v pohode. Bol stále nejaký chorľavý, takže som vedela, že nastal čas kúpiť psie oblečenie. Bola som zo začiatku veľmi skeptická, pretože som sa bála, že sa na mňa ľudia budú pozerať zvláštne, ale mala som zbytočné obavy.

pes

Dajte mu svetrík, nech je v teple
Našla som však naozaj veľmi vtipné a vkusné svetre, mikiny a dokonca a pršiplášte, čo ako majiteľka dlhosrstého chlpáča naozaj oceňujem. Ale hlavné je, že mu konečne nie je zima. Je spokojný, šťastný a nechytajú ho žiadne prechladnutia a choroby. Môže sa vyšantiť v snehu bez toho, aby sme potom museli utekať domov do tepla. Som naozaj rada, že som zahodila predsudky pre zdravie môjho havkáča. Ak je niečo skutočne dôležité, tak je to jeho zdravie.