Solárne kolektory – zariadenia, ktoré bude vaša domácnosť milovaťSlnečná energia nám uľahčuje život v mnohých smeroch. V poslednom období jej pozitíva na život človeka spočívajú hlavne v tom, že sme schopní vďaka slnečnému žiareniu premieňať energiu na takú, ktorú využijeme bez toho, aby sme negatívne vplývali na všetko živé okolo nás. Vďaka slnečnej energii dnes dokážeme získať teplú úžitkovú vodu či vyhrievať naše domácnosti. Solárne kolektory nám ponúkajú možnosti, na ktoré by sme ešte niekoľko desiatok rokov späť ani nepomysleli.

kolektory

Slnečná energia – hnací motor solárneho kolektoru


Stredná Európa sa zaraďuje medzi krajiny, na ktoré dopadá dostatočné množstvo slnečnej energie počas celého roka. Solárne kolektory tu teda svoje opodstatnenie skutočne nájdu. Predstavujú ideálny doplnok vykurovacieho systému. Nezáleží pritom na vašom rozhodnutí, aký typ vykurovacieho zariadenia si zvolíte, solárne panely sú konštruované tak, aby vhodne doplnili akýkoľvek systém – od elektrického vykurovacieho systému až po kondenzačný systém fungujúci na plyn alebo drevo. Vďaka solárnemu systému budete konať v súlade s ekologickými štandardmi a ako bonus každý mesiac potešíte vašu peňaženku, nakoľko sa znížia vaše účty za vykurovanie. A netreba tiež zanedbať ani fakt, že solárne panely zvýšia cenu vašej nehnuteľnosti, čo sa vám môže v budúcnosti skutočne hodiť.

Vykurovanie domácnosti pomocou solárnych kolektorov


Vďaka solárnym panelom budete teplo vo vašej domácnosti získavať jednoduchšie a hlavne rýchlo. Nebudete sa musieť starať o to, či máte dostatok zdrojov na premenu tepla či trápiť sa tým, koľko budete musieť napríklad za drevo či za plyn zaplatiť. Solárny systém získava energiu na svoju činnosť zo slnečného žiarenia, ktoré absorbuje a premieňana teplo. Teplo sa pre vás stane jednak prístupnejším, ale aj lacnejším. A to prakticky takmer zadarmo.

solární panely

Zisk teplej úžitkovej vody vďaka solárnym kolektorom


S teplou úžitkovou vodou je to v domácnosti občas ťažké. Obzvlášť vtedy, ak v je rodina mnohopočetná. Už nikdy sa nestane, že vo vašej domácnosti nebudete mať teplú vodu vtedy, keď ju budete najviac potrebovať. Pri kombinácií ohrevu teplej vody a vykurovania dokážete vďaka solárnym kolektorom a slnečnej energii ušetriť až 35 % ročnej úspory. Základom je zásobník na vodu, ktorý udržiava dostatočné zásoby teplej vody. Ak postupne dochádza k ich vyčerpaniu, voda sa začína automaticky vyhrievať sama už počas niekoľkých minút.