Pomoc, prevencia, výkon – žiadny rozmarNajmä v zime môže naša pokožka trpieť častými teplotnými zmenami a naše nohy v pevnej obuvi sú takmer bez dychu. Preto by sme mali venovať zvýšenú pozornosť výberu takých nástrojov ako sú vložky do topánok.
Určite ste si všimli, že každá noha je jedinečná a ani ľavá, ani pravá nie sú rovnaké. Majú inú dĺžku, šírku a špecifický tvar. V tomto prípade sú topánky vyrobené podľa jedného univerzálneho kopyta, teda pre každú veľkosť absolútne rovnaké.
Spoločná mäkká stielka je preto celkom nevhodná vo vnútri. Veľmi vhodnou alternatívou sú preto 3D vložky, ktoré sú ortopedickým spojením pre správnu medzivrstvu.

vložky do bot

Vaše nohy sú:
· unikátne
Odtlačky prstov každej nohy sú veľmi odlišné. Často môžete počuť, že niekto je má úzke široké, ploché, vysokým alebo nízkym priehlavkom.
· citlivé
Ony nás nosia každý deň. Pod váhou celého tela pracujú neúnavne, až kým nepadneme do postele. Preto si zaslúžia starostlivosť. Sú skutočným senzorom, pomocou ktorého dostávame množstvo pozitívnych alebo negatívnych informácií, ktoré sú ďalej prenášané naším telom. Už ste niekedy zažili kŕče alebo svalové bolesti? Určite áno.

· aktívne
Dá sa povedať, že sme neustále v pohybe. Reagujú na naše príkazy a prispôsobujú sa každému povrchu, ktorý im ponúkame. Pri ťažkej záťaži môžu dostať až na dĺžku 1,5 cm väčšiu. Môže to spôsobiť nepríjemné hrbole, ktoré by sme nemali podceňovať.
· komplexné

sportovní boty

Obe nohy tvoria štvrtinu kostry, celkom 28 kostí, 16 kĺbov, 107 väziva a 27 svalov.
Ako ich chrániť
Pomôžte im práve teraz: ! Pomocou vložiek, ktoré distribuujú tlak rovnomerne po celej nožnej doske, sa vyhnete tvorbe pľuzgierov a kŕčov. Keď si na nich zvyknete, nebudete chcieť ísť nikdy bez nich.