Pár pravidiel pre obývaciu izbu
Je vhodné kupovať nábytok naraz alebo dopĺňať postupne? Skriňu dať k oknu alebo do rohu? Tieto a ďalšie otázky by ste si mali rozhodne zodpovedať vopred.

Pri zariaďovaní si najprv ujasnite, koľko osôb bude túto izbu vlastne zdieľať. Alebo ako často k vám chodia návštevy. Možno by bolo dobré myslieť aj na pracovný alebo čitateľský kútik alebo väčší úložný priestor.

krb

ØVychádzajte z toho, čo je už hotové
Je potrebné rešpektovať existujúcu podlahu, okná a dvere, od nich sa vinie všetko ostatné ako zlatá niť. Priechodný priestor by vám mal zostať aspoň 60 centimetrov pre jednu osobu a 100 až 120 centimetrov pre dve osoby.
Dôležitý je tiež spôsob otvárania dverí. Pre klasiku budete potrebovať uhol až 90 stupňov pre otváranie, takže by v ich blízkosti nemalo stať už nič ďalšie. Ak máte dvere, ktoré zachádzajú do stavebného puzdra, potom tu nemôže byť ani polička.

ØZlaďte nábytok v ucelenom štýle
Zásadnou informáciou je, či ide o typové zariadení alebo na mieru. U typového vyberajte ucelenú sadu z jednej rady. Každý dekor sa výrazne líši prevedením i farbou. Rozhodne sa sem hodia dva alebo tri solitéry, ktoré podčiarknu celkovú atmosféru. Na jednu stranu smerujte vybavenie a druhú si nechajte pre výmaľbu, obrazy a ďalšie dekorácie.

ØSedačkové zamyslenie
· Rohové sedačky sú veľmi variabilné a pekne vám vyplnia zvyšok priestoru.
· Dve sedačky na proti sebe zase umožnia priateľskú atmosféru medzi vašimi blízkymi. Porozprávate sa pekne z očí do očí.
· Tvar U sa hodí do väčšej izby.
· Rozkladací variant je zase veľmi praktický.
Čerešničkou na torte je potom vkusný taburet.

obývák

ØMiesto pre kráľovnú
Tv stolík vyberajte tiež veľmi starostlivo, pretože na ňom bude vaša obľúbená plochá obrazovka, u ktorej strávite veľa času. Môžete vyberať hneď z niekoľkých možností. Pre milovníkov tradícií je tu drevo, kto má radšej modernejší dizajn, môže voliť kombináciu so sklom alebo kovom. Nechajte sa inšpirovať.