Na čo sa pýtať pri prehliadke škôlky?Na jednej strane je to fajn, pretože sa ľahšie dohovoríte. Alebo presnejšie povedané, vie hovoriť, takže si presadí svoju. Prichádza postupne čas, kedy je potrebné hľadať vhodnú škôlku, kam bude vaše dieťa chodiť. Jej výberu by ste sa mali venovať naozaj veľmi starostlivo.
Niekedy vám môžu pomôcť aj skúsenosti iných rodičov. Mňa osobne tak inšpirovala jedna mamička a ja som si tak vybrala škôlku, kde sú moji chalani naozaj šťastní. Môžem sa tak s vami podeliť o podrobnejšie informácie, ktoré nájdete na stránke.

děti

vAkreditácia a hodnotenie od úradov
Veľmi dôležité je poistenie zodpovednosti a akreditácia Ministerstvom školstva.
vProgram detí
Zaujímajte sa o denný režim škôlky a tiež personál. Skúsené učiteľky sú zárukou dobrej starostlivosti o vašich potomkov. Dôležití sú aj externí spolupracovníci, ako je logopéd, pediater alebo detský psychológ.
vStravovanie a pitný režim
Určite je lepšie, keď si škôlka varí sama. Dôležité je tiež zloženie jedálnička, ktoré by malo obsahovať veľa ovocia a zeleniny a to v niekoľkých porciách denne. Čo sa týka pitia, radšej viac nesladených nápojov než naopak.

vKomunikácia s rodičmi
Ochota a ústretovosť sú vlastnosti, ktorými by takáto inštitúcia mala rozhodne oplývať. Potom nebude nikdy žiadny problém v komunikácii a budete spokojní vy aj vaše deti, čo je vlastne to najpodstatnejšie. K tomu slúži nielen osobný kontakt, ale aj webové stránky, kde sa dozviete o všetkých aktivitách na pôde škôlky.

vČo mi škôlka ponúkne navyše
Veľmi príjemný pre rodičov je pobyt detí cez prázdniny, ponuka stráženia alebo občasné víkendové aktivity. Väčšinu mamičiek tiež zaujímajú krúžky a špeciálne kurzy, ktoré ponúkajú možnosť rozvíjať schopnosti ich potomkov.

jesle

vCeny a platobné podmienky
Tieto prostriedky stoja na zozname rodičov celkom dosť vysoko. Potrebujú vedieť cenu za školkovné a stravné, aby mohli posúdiť, či to finančne zvládnu. Zaujímajte sa napríklad tiež o refundáciu absencií.
Zbierajte starostlivo všetky informácie a určite nájdete to pravé.