Kúpiť prebaľovací pult pre svoje bábätko?

Prebaľovacie pulty nie sú najlacnejšou záležitosťou pre mamičky na materskej dovolenke, ktoré zvažujú investíciu každého eura. Kladiete si otázku koľko stoja, aké benefity ponúkajú a či sa Vám investícia vráti?

výbavička

* Cena *

V prvom rade si uvedomte, že doma nemusíte mať profesionálny prebaľovací pult, aký nájdete v hodnote niekoľko sto eur napríklad u lekára. Aj lacnejšie verzie zaručujú kvalitu. Z pestrej ponuky prebaľovacích pultov z masívu a komôd s prebaľovacím pultom si vyberiete na.

* Benefity *

Podľa reakcií ľudí, ktorí majú s prebaľovacími pultmi skúsenosť:

  • Neskláňate sa a menej zaťažujete kolená a chrbticu. V porovnaní s prebaľovaním na zemi alebo posteli Vám ušetria mnoho trápenia, ktoré môže mať aj dlhodobé následky.
  • Kúpanie bábätka je jednoduchšie. Dá sa tiež využiť na sušenie, masírovanie, natieranie a obliekanie.
  • Pult na kolieskach ľahko presuniete tam, kde ho práve potrebujete.
  • Má úložný priestor, v ktorom máte na dosah pripravené na použitie potrebné veci, napríklad plienky alebo detskú kozmetiku.
  • Je omnoho jednoduchšie prebaľovať dieťa na mieste, ktoré je určené, prispôsobené a pripravené na túto aktivitu.
  • Dieťa nevypadne, ako sa to môže stať pri prebaľovaní napr. na pohovke.

komoda

* Návratnosť investície *

S bábätkom si musíte zaobstarať aj výbavu a pripraviť si priestor na aktivity, ktoré s ním budete musieť robiť. Prebaľovanie je nevyhnutné a v každom prípade musí byť priestor naň upravený a prispôsobený.
Častým riešením je kúpa prebaľovacej podložky. Tá však tiež niečo stojí a čo je podstatnejšie, neponúka možnosť uskladnenia potrebných vecí. Je teda možné, že v prípade prebaľovacej podložky ju budete mať obklopenú plienkami, púdrami, krémami, vlhčenými obrúskami a ďalšími potrebami.
Uskladnenie veci v prebaľovacom pulte je praktické a prehľadné. Oceníte to vtedy, keď všetko naraz presuniete z jednej miestnosti do druhej alebo k Vám príde návšteva, ktorá zrazu nemá miesto na sedenie.