Kde sa vlastne snowboarding vzal?Vďaka správnej telesnej aktivite si môžete ale vyriešiť aj rad zdravotných problémov.
Záleží len na vás, aký druh pohybu si vyberiete. Niektoré športy môžete prevádzkovať celoročne, iným sa zasa môžete venovať len po určitú dobu.
Veľmi zaujímavým obdobím je zima, buď môžete čas tráviť vnútri nejakého fitness centra alebo sa zamerať na vyvádzanie na snehovej pokrývke. Čo skúsiť napríklad lyže alebo snowboard?

snowboard

Jeho predchodcom je možno prekvapivo skateboard. Jedná sa o dosku, ktorá sa pevne pripína na nohy jazdca. Vonku aj v obchodoch sa môžete stretnúť s tromi typmi: freeride, freestyle a alpské doska.
vNapríklad freestyle je taký univerzál, ktorý sa používa najčastejšie a využijete ho aj ako začiatočník. Má rovnakú paktu a špičku, takže vám dovolí, aby ste sa na ňom dokonale predviedli. Môžete vyskúšať rôzne triky, skoky alebo jazdu pospiatky aj v hlbokom snehu.

vFreeride zase predstavuje ideálny variant pre jazdu vo voľnom teréne. Takže naozajstný adrenalín pre najväčších odvážlivcov, ktorí sa hneď tak niečoho nezľaknú. Táto doska je tiež o niečo dlhšia ako prvý variant.
vAlpská doska, to už je vyložene slalomová jazda, ku ktorej potrebujete upravenú zjazdovku. Na prvý pohľad je užší a pätka so špičkou sú odlišné.
Niektoré lyžiarske strediská ponúkajú aj špeciálne snowparky, kde sa môžete kedykoľvek zabaviť.

Základnou požiadavkou pre správnu jazdu je tréning oblúkov, trikov a skokov. Akonáhle ste si už istí v kramflekoch, nie je sa čoho báť. Pre začiatok využite radšej prácu s inštruktorom, ktorá vás síce bude niečo stáť, ale vďaka nemu sa naučíte rýchlo všetko potrebné.

snowboard

Potom už môžete vyraziť napríklad na stránky online snowboard, kde zoženiete všetko potrebné vybavenie. Alebo vyrazte priamo do špecializovanej predajne, kde vám radi poradia. Hlavná je správna obuv, ktorá vám musí dokonale sedieť, viazanie a samozrejme doska. Nakoniec zostáva len odvaha, bez ktorej to isto nedokážete. A tu vy nájdete!

Posted in Nezařazené | Tagged