Fazulové brownies, zdravá alternatívaMilujete sladké a neviete sa ho vzdať? Každý deň musíte zjesť niečo sladké – keksík, dobošku, koláčik. V súčasnosti mnoho gazdiniek pečie koláčiky. Veľmi populárne sú v súčasnosti brownies, ktorých recept nájdete na internete. Tento koláčik je výnimočný v tom, že príprava a samotné pečeni nie je náročné a zvládne ho aj začiatočníčka. Brownies nie sú prezdobené, no ich chuť je taká skvelá, že mu neodoláte. Hlavnou prísadou je čokoláda, ktorej je ta o mnoho viac než v akomkoľvek inom čokoládovom koláčiku. Ak však ste zástancom zdravej stravy a snažíte sa obmedziť prísun cukrov, určite zvoľte fazulove brownies, ktoré vás taktiež svojou chuťou veľmi prekvapia.

dortík

Výborné brownies

Hoci sú brownies populárne čoraz viac, stále ich mnohí nepoznajú. Ak ste navštívili Ameriku, tak viete, že ochutnať tam brownies nie je žiandy problém, pretože sú dostupné všade – môžete ich ochuť v kaviarni, reštaurácii, dokonca fast foode alebo môžete kúpiť v obchode rodinné balenie, a tak si môžete brownies vychutnať s rodinou v pohodlí domova. Fazuľové brownies je skvelá zdravá alternatíva klasických brownies. Podobne ako klasické, tak aj fazulové brownies obsahujú veľa kakaa. Ich chuť si vás podmaní a verte, že ani nebudete vedieť, že jedna z prísad v koláči je fazuľa. Tá môže mnohých odradiť od ich pečenia. V recepte na fazulové brownies môžete nájsť ako jednu z ingrediencií aj cukor, no ten môžete nahradiť aj iným, zdravším, sladidlom, ako napríklad med.

dort se zmrzlinou

Pečenie nie je vôbec náročné!

Fazulové brownies nie je vôbec náročné na pečenie, zvládne ho určite každá gazdinká. Na ich pečenie nepotrebujete nič špeciálne. Budete potrebovať formu na pečenie, najlepšie v tvare štvorca, no ak nemáte, nezúfajte, dá sa upiecť aj v inej forme. Plech je potrebné vystlať papierom na pečenie alebo môžete ho potrieť tukom. Ako sme už spomínali, fazulové brownies obsahujú veľa kakaa, a preto je to základná a najdôležitejšia surovina. Okrem kakaa budete potrebovať červenú fazuľu, ktorá musí byť uvarená, ďatle, no bez kôstky, vajíčka, trošku soli a sódy. Suroviny stačí len zmixovať dokopy, aby sa vytvorilo cesto, ktoré vylejete na plech a šup do rúry, ktorá je nahriata na približne 170 stupňov. Fazuľové brownies je potrebné piecť pri tejto teplote asi 25 minút, no všetko závisí od vašej rúry. Fazuľové brownies po upečení nakrájate na štvorčeky a môžete sa do nich pustiť. Dobrú chuť. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte webovú stránku https://spolukstolu.podravka.sk/.

Posted in Nezařazené