Facebook a ďalšia katastrofa. Údaje sa predávajú na Dark webe!Ako všetci vieme internet nám prináša množstvo rizík. Ubrániť sa im je veľmi ťažké a ľahko sa môže stať, že sa staneme obeťou internetu. Jednou z webových stránok, kde nám môže hroziť riziko je práve Facebook. Na tejto stránke je určite veľké riziko, ktoré nám môže hroziť. Mali by sme si preto dávať väčší pozor.
Nedávno sa zistilo, že údaje, ktoré Facebook má sa predávajú na Dark webe. Poďme sa pozrieť čo to teda znamená a ako sa tomu ubrániť.

fcb

V prvom radi si vysvetlíme ako to prebieha. Pri našom používaní tejto sociálnej siete tam zverejňujeme to čo sa nám páči. Označujeme akú značku máme radi aj to aké aktivity máme radi, akú hudbu radi počúvame. Všetky tieto informácie sa uchovávajú a sú zaznamenané. Potom je to už len krôčik od toho aby boli zneužité.
Nie je vám podozrivé, že sa vám stále zobrazujú presne tie výrobky, ktoré sa vám páčia? Tomuto sa hovorí cielená reklama.

Ani neviete koľko vecí nakúpite len kvôli takejto reklame. Nevieme si tieto informácie ustrážiť, pretože by sme museli úplne prestať používať túto stránku. Môžeme iba odolávať a nenechať sa ovplyvniť.
Ak však chce nejaká rozbehnúť svoje podnikanie alebo chce nejaký človek zistiť preferencie populácie potrebuje tieto informácie. Práve toto je predmetom obchodovania na čiernom trhu. Nie sú to pre náš však nijaké zraniteľné informácie, čo je potešujúce. Horšie by bolo ak by sa dostali k našim správam a osobným veciam. No aj toto sa môže stať a nikdy nevieme kedy. Práve preto by sme si mali dávať veľký pozor na to, čo posielame v osobných rozhovoroch.

sociální méda

Nevieme čo sa deje v pozadí a možno to ani nikdy nezistíme. Jedno však ostáva isté a to, že sme obeťou zneužívania informácii. Nech už nám hovoria čokoľvek, je to tak. Musíme byť preto veľmi opatrný a osobné informácie si nechávať na osobný kontakt. Iba tak máme istotu, že sa naše informácie nedostanú k nežiaducim ľuďom.

Posted in Nezařazené