Doplnky takmer pre každú rasuVeterinári vám určite povedia, že zdravý pes sa zahreje najlepšie pohybom. Tí starší ale určite teplý kabátik ocenia. Navyše väčšina kreatívnych oblečkov sú skôr doplnkom, než že by sa riešila ich funkčnosť.

oblečení

Oblečenie pre psovponúka mnoho obchodov, ktoré sa špecializujú na celkovú výbavu pre vášho maznáčika. Môžete si vyberať z rôznych šiat, klobúčikov, svetríkov alebo ponožiek. A potom je tu kategória pre fajnšmekrov, teda majiteľa psích plemien, ktorá môžete vidieť na výstavách. Medzi ľuďmi kolujú osvedčené strihy a vzory a debatuje sa nad materiálom, farbou a možnosťou údržby.
Pritom nejde len o výstrelok dnešnej doby, aj skôr malo oblečenie pre miláčikov svoju formu a patrilo k znakom elegancie a spoločenského kreditu. Inšpiráciu môžeme hľadať v psích dostihoch, kde bola pokrývka rýdzo praktická a odlišovala od seba jednotlivé súťažiaci. K tomu tu nájdeme podobné označenie aj u záchranárov.

Najmä dámy vyberanie takej garderóby vyložene teší. Otázkou je, čo na to hovorí váš maznáčik a či sa mu ten cirkus okolo vlastne vôbec páči. Odpoveď asi nebude zas tak jednoznačná. Rolu hrá celý rad faktorov: vek, plemeno alebo zdravotný stav.

Ochrana pred chladom

Zvieratá majú všeobecne oveľa väčšiu schopnosť reagovať na vonkajšiu teplotu. Dokážu sa veľmi rýchlo vyrovnať so zmenou prekúreného bytu a sychravým počasím vonku. My to vnímame samozrejme trochu inak. Pes má predsa srsť, čo je tak trochu niečo ako sveter. Medzi pokožkou a jednotlivými chlpmi sa vytvára vzduchová vrstva, ktorá má veľkú izolačnú schopnosť a dobre chráni pred horúčavou i zimou.
Preto zvážte nákup oblečku pre vášho miláčika. Možno ho ani nepotrebuje.

yorkshire

A komu vrstva navyše prospeje?

Keď je vaše zvieratko zranené alebo má nejaký zdravotný problém (napríklad pri chorej chrbtici), potom sa kúpa svetríka nebo dečky rozhodne oplatí. Napríklad u plemena ako je naháč je ďalšia vrstva potrebná, nemajú totiž chlpy. Predovšetkým je to člen vašej rodiny a nie bábika na hranie.