Deti musia byť samostatnéMať doma dieťatko je naozajstná radosť. Každý rodič to potvrdí. Či je to dieťa plánované, alebo je neplánované a objaví sa úplnou náhodou, nezáleží na tom. V momente, ako uzrie svetlo tohto sveta, je to poklad, je to zázrak a je to taká radosť, že vlastne aj zabudnete, koľko starostí tomu predchádzalo. No je tu háčik. Ako vlastne to dieťa vychováte?

školka

Túto otázku si často kladú mladí rodičia, ktorí chcú dať svojim deťom naozaj všetko. Robia to tak dôkladne a starajú sa tak perfekcionisticky, že to naozaj veľa ráz preženú takým spôsobom, až sa mnohí ľudia nestíhajú čudovať. Preto by ste mali spomaliť a sústrediť sa na to, čo je pre to dieťa najdôležitejšie. Viete, čo to je? Je to láska. Nech to znie akokoľvek sentimentálne a gúľate nad tým očami, je to tak. Dieťa potrebuje hlavne vašu lásku. Potom potrebuje, aby ste ho občas pochválili a ukázali mu, že ste na neho hrdý. To opäť nie je potrebné preháňať. Všetkého veľa škodí. Možno je to fráza, ale je v nej obrovské množstvo pravdy.

Ďalšia vec je, že každé dieťa sa musí naučiť, že bude istú dobu od svojich rodičov. Nie každý rodič potrebuje, aby jeho dieťa chodilo do jaslí, občas to však naozaj nie je na škodu. Aspoň si zvykne na iných ľudí a na iné prostredie, ktoré bude pre neho prirodzené. Doma veľa zmeny určite nezažije. No aj keď ste ho do jaslí nedávali, určite by ste ho mali pripraviť na to, že príde čas, keď s vami nebude v jednom kuse. Bude si musieť zvykať na iné deti, iných dospelých a úplne iné prostredie. Ak chcete, aby sa vaše dieťa osamostatnilo, najlepším riešením je jednoznačne súkromná škôlka bratislava. Pýtate sa, prečo?

písmena

Nikde inde sa vaše dieťa nenaučí zvládať kolektív a iné individuálne bytosti, tak dobre, ako práve tu. Je tu miesto na hry, na zábavu, ale aj na učenie, ktoré každé dieťa potrebuje. Navyše, počas času, čo strávi tu, vy môžete nielen pracovať, ale aj oddychovať.