Čo nesmie chýbať žiadnemu študentovi?Preto by sa spolu s ním mala meniť aj jeho izba, ktorá je jeho domovom a priestorom, kde môže byť samo sebou. Pýtajte sa ho na to, aké má predstavy o dizajnu a do prípadných zmien ho aktívne zapojte.

Takáto izba nemá slúžiť len na učenie, ale je tiež pre zábavu. Váš potomok si predsa bude chcieť občas pozvať aj svojich kamarátov, s ktorými si tu bude hrať, alebo si len rozprávať.izba

Ak už máte doma mladého študenta, najskôr sa bude primárne učiť, čítať si alebo počúvať svoju obľúbenú hudbu. V prvom rade by tu nemal chýbať počítač, ktorý je pre neho zdrojom sociálneho kontaktu a tiež poznania. Svet tu má ako na dlani. Samozrejme, že je to aj veľký žrút času, ale o tom sa možno budeme baviť niekedy nabudúce.

Kvalitný PC stolík

Práve ten je nenahraditeľnou súčasťou tohto priestoru. Okrem plochy pre písanie má aj rad priehradiek, ktoré môže prakticky využiť. Nerušia ho tak žiadne káble, ktoré vedú do zásuviek. Aj keď dnes má každý moderný človek notebook alebo tablet.

Dôležitým kritériom na výber je možnosť nastaviť si ideálnu výšku, šírku a veľkosť hornej dosky.Jeho umiestnenie je vhodné v blízkosti okna, aby bol blízko dennému svetlu. Môžete vyskúšať rohovú variantu stola, ktorý vám ušetrí aj veľa miesta v priestore.kytara

Knihy, CD, DVD

Väčšinou je tu nájdete rôzne sa povaľovať bez ladu a skladu, ale mali by mať tiež svoje jasné miesto. Váš potomok vám väčšinou odpovie, že ide o organizovaný chaos, kde sa vyzná, ale napriek tomu je dobré, aby mal knihovníčku, ktorá pojme všetko a k tomu stojan na nosiče.student

Centrálny nábytok

Najpodstatnejšou súčasťou jeho kráľovstva je bezo sporu posteľ z kvalitných materiálov ako je masívne drevo, ktoré by nemal chýbať polohovateľný rošt a matrac. Vzhľadom na to že trávia väčšinu času pri počítači a nad učením, potrebujú si jeho chrbát odpočinúť. A k tomu patrí aj šatníková skriňa pre jeho garderóbu.

Môžete si spoločne sadnúť k jeho notebooku a nechať sa inšpirovať nad moderným dizajnom napríklad tu: www.detskapostel.com/studentske-izby/. Určite na niečo prídete.