Čo môžete maťÁno, nie je to úplne najlepšie riešenie. Ale pri nej môžeme tak ľahko vypnúť a zabudnúť na všetky naše problémy. Len je potrebné sa ešte dohodnúť, aký program budeme sledovať. A to je niekedy celkom oriešok, hlavne keď máte doma len jednu.

obývák

Kam s televízorom? Predtým to bolo celkom isté, jasná voľba bol stolik pod tv, pretože sa vyrábali klasické stojacie obrazovky. V dnešnej modernej dobe došlo ale k veľkým zmenám na poli technológií. Veľakrát už nepotrebujete nábytok, ale môžete ju umiestniť na panel alebo do priestoru.

Dnes platí, že vzdialenosť, z ktorej obraz sledujete, sa má rovnať približne trojnásobku uhlopriečky obrazovky.

Obchody stále ponúkajú tradičné stolíky, ale môžete mať aj špeciálny nábytok a steny so zadným panelom, na ktorý sa dá ľahko uchytiť. Obrazovku tak dostanete do vhodnej výšky, čo je úroveň očí sediaceho človeka. Za panel sa dajú veľmi pekne skryť všetky káble, ktoré potrebujete k inštalácii.

Pre menšie modely sa hodí stolík alebo nástenný držiak či konzole. Dnes si môžete vyberať aj zaujímavé prevedenie, čo sa týka dizajnu i farieb. Vždy je tiež dôležitá nosnosť a možnosť natočenia do rôznych uhlov.

· Držiaky a konzoly

Pri ich voľbe venujte pozornosť najmä ich veľkosti. Nevyzeralo by totiž dobre, keby vyčnievali za prístrojom. Konektory by mali byť vyvedené do strany, potom sa vám podarí tv umiestniť čo najbližšie stene.

· Materiály a dizajn

Klasickým variantom v nábytku je drevo, ktoré stále vedie aj na rebríčkoch predajnosti. Okrem masívu, je v súčasnej dobe ale veľmi obľúbené tiež tvrdené sklo alebo kovová konštrukcia so sklenenými policami.
V každom prípade by tv nemala stáť pred oknom alebo proti ňom. Kontrast medzi obrazovkou a pozadím nesmie byť príliš veľký, pri sledovaní programu by vznikali odrazy na obrazovke. Stena za televízorom by pri večernom sledovaní mala byť nepriamo osvetlená.

pokoj

Preto záleží na tom, aký priestor máte k dispozícii a aký rozmer je pre vás ten pravý. Starostlivo si všetko premerajte a vyberajte materiály, ktoré urobia z vašej obývacej izby ucelený priestor, kde sa budete cítiť dobre.