Chráňte ho pred dažďomKeď je vonku daždivo, nikomu sa nechce ísť von a niečo robiť. Každý z nás chce byť radšej doma a byť v pohodlí len pri čajíku alebo pri knihe. Ľudia, ktorí majú doma havkáča alebo vo všeobecnosti domáce zvieratko, s ktorým je potrebné chodiť vonku veľmi dobre vedia, čo to je, chodiť s ním vonku aj v daždi. Aj keď sa vám nechce, tak jednoducho musíte, pretože je to vaša zodpovednosť. Je to proste ako mať malé dieťa, musíte sa mu venovať. Až na to, že vaše dieťa vyrastie, ale o havkáča sa musíte starať stále rovnako a ešte viac.

pláštěnka

V každom prípade musíte vedieť, čo je pre vášho domáceho miláčika to najlepšie.
Ak máte maličkého havkáčika, je jasné, že si musíte dávať občas pozor aj na to, aby ste ho neprišliapli. Na druhej strane však je jasné, že aj o veľkého sa musíte starať. S tým veľkým však nemáte v zime až taký problém ako s maličkým, pretože tomu veľkému sa labky nezabárajú do snehu. Zima je jednoznačne pre malých havkáčov neideálna. Ale na druhej strane, počas daždivých dní má problém aj veľký a aj malý chlpáčik. Jednoducho preto, že permanentne zmokne a nie je to nič príjemné ani preňho a ani pre vás.

déšť

Viete, ako sa chrániť pred dažďom? To je fajn, ale viete, ako chrániť pred dažďom aj svojho miláčika?
Našťastie, v dnešnej dobe už existujú aj pršiplášte pre psov, takže sa nemáte čoho báť. Príde vám to hlúpe a kontroverzné? Vôbec to tak nie je, v dnešnej dobe je to úplne normálne a pre tieto zvieratká dokonca aj potrebné, pretože ich to ochráni pred dažďom. Nebudete ich musieť umývať a nebudú ani celí od blata, takže im stačí len poumývať labky. A aby toho nebolo málo, takto sa vyhnete aj nepríjemnému zápachu, ktorý jednoducho mokrý havkáč má vždy, keď takýmto spôsobom zmokne. No čo poviete, nie je to teda výhodné pre vás pre oboch? Tak na čo ešte čakáte? Okamžite mu jeden kúpte.