Určite sa vo vašej skrini nájde aspoň jedno tričko s potlačou, ktoré veľmi radi nosíte. Buď je na ňom nejaká fotografia, obrázok, alebo tvár speváka z kapely. Moje tričko s Cobainom https://www.graphicsoul.sk/fototricka/ si so mnou čo-to už veru prežilo a nikdy by som ho asi nevyhodila. Viažu sa k nemu totiž spomienky a zážitky.

Žena na okne

Ak si chcete vyrobiť tričko s vlastnou fotografiou, nepotrebujete k tomu žiadnu špeciálnu techniku. Dá sa to aj takto.

Na výrobu potrebujete fotku alebo obrázok z novín, tričko (alebo akékoľvek oblečenie), gél medium – Liquitex (zoženiete v kreatívnych potrebách), štetec a vodu. Postup je jednoduchý. Na laserovej tlačiarni si vytlačte fotku alebo obrázok, ktorý chcete mať na tričku. Ak máte klasickú fotografiu, stačí ju len naskenovať a následne vytlačiť. Pomocou štetca natrite na vytlačenú fotografiu väčšie množstvo gélu. Fotografiu následne priložte na tričko, obrázkom na látku a nechajte uschnúť. Najlepšie je fotografiu nechať schnúť aj celú noc. Zoberte si trochu vody a pofŕkajte trochu druhú stranu (na ktorej fotografia nie je).

Muž na tráve

Opatrne odstráňte papier. Pokojne to môžete jemne trieť prstami a papier sa bude po vrstvách postupne oddeľovať. Tričko môžete následne prežehliť cez papier na pečenie a odporúčam ho prať v rukách. Aj keď je pravda, že to sa odporúča aj pri nažehľovaní, no ja si tričká s nažehľovačkami periem normálne v práčke už viac ako rok a nič sa im nestalo. Chceli by ste odo mňa aj návod, ako si nažehliť na tričko akýkoľvek motív, fotografiu, či obrázok.