Aj pzp poistenie môže byť výhodnejšieTak ako si môžete vybral rovnaké výrobky, ale rôzne ceny, tak to platí aj pre pzp poistenie. Jedna služba, ale niekoľko rôznych poisťovní, výhod, pripoistení a konečných cien.

opravný list

Najjednoduchším spôsobom ako zistiť, ktoré z povinných poistení vozidla je pre vás to najlepšie je online porovnanie. Na jednom mieste nájdete ponuky všetkých poisťovní a zistíte všetky potrebné informácie, ktoré vedú k vášmu rozhodnutiu pre konečný výber.

Jednoduchý kalkulátor s predvolenými kolónkami, do ktorých vkladáte iba potrebné údaje vám na konci vyhodnotí ponuky a konečné ceny. K tomu si môžete vybrať rôzne pripoistenia a ďalšie výhody. Bez toho, aby ste si museli dohovoriť schôdzku s obchodným zástupcom alebo ísť priamo na poisťovňu. Pre presný výpočet stačí mať pri ruke technický doklad od vozidla. K výpočtu patria aj prípadné bonusy a iné zľavy.

Ak sa rozhodnete pre uzatvorenie zmluvy na pzp poistenie s vybranou poisťovňou, taktiež môžete celý proces absolvovať online. V prípade potreby sú vám k dispozícii kontakty, na ktorých vám poradia alebo podajú ďalšie informácie.

Poistenie, ktoré hradí vašu zodpovednosť

O čo v zákonnom poistení vozidla vlastne ide?

Stručne sa dá definovať ako zákonné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú motorovým vozidlom a chráni vodiča, ktorý riadi vozidlo, ktoré spôsobilo škodu. To znamená, že vodič nehradí finančnú čiastku za škodu zo svojho, ale zo zákonného poistenia a tým sú pokryté rôzne náklady, ktoré sú uvedené v poistnej zmluve.

auta

Čo všetko môže povinné zákonné poistenie vozidla pokrývať?
ü náklady za opravu vozidlapoškodeného účastníka nehody
ü náklady za ujmu na zdraví
ü náklady na právne zastupovanie
ü strata na zisku, atď.
Nejde teda o úhradu škody, ktorú si na svojom vozidle spôsobíte sami. Tú pokrýva havarijné poistenie.