Aj malý psík je zodpovednosťTo, že mám doma malého psíka ešte neznamená, že s ním nemám žiadne starosti. Mnohí ľudia si myslia, že keď má človek drobného psa, automaticky to znamená aj to, že s ním nie je žiadna starosť. Je to ale stále len psík, nevie sa o seba sám postarať a je na vás totálne závislý. Aj ten môj by bezo mňa asi neprežil ani jeden jediný deň. Keďže je maličký, skutočne naňho musím dávať pozor, a to hlavne v zime, keď je vonku veľa snehu. Nakúpila som oblečenie pre čivavy, pretože to už skutočne inak nešlo. Minulú zimu nechcel ísť môj psík ani von, pretože sa okamžite zabáral do snehu a bola mu veľká zima.

čivavy

Nájdite riešenie

Veľa ľudí sa na mňa pozerá odsudzujúco, keď ho venčím, ale pochopila som, že to je len ich problém. Ja ho nemám. A odkedy mám tieto veci a chránim si svojho psíka rôznymi svetrami, bundami a pršiplášťami, je to radosť chodiť vonku. Už mu nie je zima a netrpí rôznymi psími prechladnutiami a nemusíme neustále chodiť k veterinárovi. Pokladám to skutočne za veľmi veľké plus a myslím si, že pôjdem nakúpiť ešte ďalšie veci, aby som mala niečo aj do zásoby.

čivava

Nechajte predsudky doma alebo ich vyhoďte do koša

Nemyslím si, že to preháňam natoľko, aby o mne niekto povedal, že svojho psa týram, no často sa s tým stretávam. Našťastie sa nenechávam odradiť hlúpymi rečami a nevhodnými poznámkami. Som spokojná, pretože môj psík je spokojný. Takže to je jediná vec, ktorú riešim. Okrem iného si nemyslím, že je správne hovoriť, že sa nemusím o svojho chlpáča starať tak, ako keby som mala doma čuvača. Možno je vhodný do bytu a nikomu nikdy nezaberá priestor, no má svoje potreby presne takisto, ako majú veľké psy. Takže to určite nie je len o tom. Ale nevymenila by som ho za nič. On mi ku šťastiu úplne stačí a aj keď sa mu cudzí ľudia veľmi nepáčia, som spokojná, že mňa miluje. Nič viac už nepotrebujem.