Aby sa vášmu drobcovi spalo naozaj sladkoZariaďovanie izby malého potomka je pre väčšinu rodičov niečo ako nočná mora. Nevedia, kam majú skôr skočiť. Nevedia, čo majú skôr riešiť a celkovo majú toho plné zuby. Možno už aj vy ľutujete, že ste nekúpili rovno celú a zariadenú izbu, ale trápite sa s jednotlivými kusmi nábytku. Sú však veci, na ktorých by ste si mali dať záležať, napriek tomu, že už máte toho vyberania skutočne dosť.

dětská postel

V prvom rade by ste si mali urobiť plán alebo, lepšie povedané, zoznam toho, čo jednoznačne v jeho izbe nesmie chýbať. Rozdeľte ich na dve kategórie. Do jednej dáte potrebné veci, ktoré musia byť v izbe čo najskôr a do druhej umiestnite drobnosti, ktoré celý priestor budú pekne dotvárať. Takto uvidíte, čo musíte riešiť a kúpiť prioritne a čo môže nejaký ten týždeň, možno aj viac, počkať. Takýto zoznam určite oceníte, hlavne vtedy, keď potrebujete mať všetko pod kontrolou.

Čo však do tých kategórií zaradiť? V prvom rade si napíšte celý zoznam, čo konkrétne chcete, aby v jeho izbe bolo. Ideálne je, keď sa poradíte aj s dieťaťom nielen pri písaní zoznamu, ale aj pri konečnej voľbe. Je veľmi dôležité, aby vám vedelo povedať, čo chce, ale aj aby ste jeho názor rešpektovali. Čo sa týka rozdelenia, medzi prvými by vám mala určite rezonovať detska postel. Odpoveď je jednoduchá. Drobci trávia väčšinu svojho času spánkom, a preto by mala byť detska postel kvalitná a pohodlná.

Zabúdať by ste určite nemali na skriňu, písací stôl a stoličku k písaciemu stolu. To sú hlavné veci, ktoré v izbe vášho pokladu nesmú chýbať. Ostatné veci môžete zaobstarať aj neskôr, pretože tie až tak neponáhľajú. To je napríklad koberec, tapeta a poličky.

postel

Ak si chcete so svojím drobcom vytvárať už odmalička otvorený vzťah, určite mu dajte najavo, že na jeho názore záleží viac, ako na vašom. Uvidíte, že to časom ocení nielen on, ale aj vy.